3.4.18

אבחון לפסיכומטרימועד הבחינה הפסיכומטרית מתקרב ובא, כך גם מועדי בחינות מיון נוספות הנערכות ומפוקחות בחסותו של המרכז הפסיכומטרי לאבחון והערכה: בחינת אמי"ר (בחינה למיון רמות באנגלית), בחינת אמיר"ם (בחינה ממוחשבת למיון באנגלית), בחינת יע"ל (בחינת מיון בעברית, למי שנבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית) ועוד.

המרכז הפסיכומטרי מאפשר להגיש בקשה לבחינה הפסיכומטרית בתנאים  מותאמים למאובחנים בלקויות למידה ו/או בקשיי קשב ורכוז. 

בחינה כזו, במידה ותאושר, מאפשרת לקבל התאמות מתאימות בדרכי ההיבחנות כמו: הארכת זמן בחלקים מסויימים של הבחינה, שימוש במחשבון לחישובים בחלק הכמותי, הקראת שאלון הבחינה בעברית או השמעת שאלות הבחינה באנגלית ועוד.

על מנת לזכות בהתאמות אלו יש צורך להגיש למרכז הפסיכומטרי אבחון פסיכודידקטי או אבחון לקויות למידה עדכני, בצרוף תיק מסמכים רלבנטי המכיל מסמכים המתעדים את הקשיים בעבר כמו: אבחון פסיכודידקטי או אבחון לקויות למידה מהעבר, תעודות בית ספר ואישורים ממורים המתעדים את הקשיים הרלבנטיים.

ההצלחה בבחינה הפסיכומטרית היא אחת מאבני הדרך הראשוניים להשגת המטרה הנכספת לרכישת מקצוע. בעלי לקויות למידה וקשיי קשב ורכוז יכולים לשפר את הישגיהם בבחינה הפסיכומטרית אם יקבלו התאמות בדרכי ההיבחנות.

מומלץ אם כן לעבור אבחון פסיכודידקטי או אבחון לקויות למידה עדכני על מנת להעלות את הסיכויים לקבל התאמות בבחינה הפסיכומטרית, וכפועל יוצא להשיג ציון טוב יותר בבחינה. הצלחה בבחינה תגביר את הסיכויים שלך להתקבל לתחום הלמוד המבוקש במוסד להשכלה גבוהה.


קרא עוד:

אבחון לפסיכומטרי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה