26.9.17

התאמות / הקלות בבחינה הפסיכומטרית ולבחינות הבגרות


רבים הפונים למכוננו, מכון עטרה, לאבחון לפסיכומטרי. מדובר בבחורים ובחורות בדרך כלל אחרי צבא, שרוצים להתקבל ללמודים במסלול האקדמי על מנת לרכוש השכלה ומקצוע. מי שכבר יש לו תעודת בגרות, ממשיך ללמוד בקורס לבחינה הפסיכומטרית. ישנם מי שאין להם עדין תעודת בגרות מלאה והם מעוניינים להשלים את בחינות הבגרות או לשפר את ציוני הבגרות. 

במכוננו אנו עורכים אבחון פסיכודידקטי לצורך איתור לקויות למידה וקבלת הקלות בבחינות הבגרות ובבחינה הפסיכומטרית. האבחון הפסיכודידקטי משמש למטרה כפולה; הוא מיועד לצורך קבלת התאמות בבחינות הבגרות וגם לבחינה הפסיכומטרית.

ככלל, מומלץ בשלב ראשון, למי שיכול, לשפר את ציוני הבגרות במתמטיקה ואנגלית במיוחד, ו/או לתגבר את רמת המקצוע; מ – 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית ל – 4 או 5 יחידות, ורק אחר כך לעבור את הבחינה הפסיכומטרית ולכך כמה סיבות:

1.      הבחינה הפסיכומטרית בנויה לצורך כניסה לעולם האקדמי, ואליו מגיעים בין השאר גם סטודנטים שרמתם גבוהה במתמטיקה ואנגלית. כך שמי שרמתו מראש נמוכה במקצועות אלו מגיע עם חוסר בידע, עליו נבחנים בבחינה.
2.      תהליך שיפור או השלמת בחינות הבגרות מהווה תרגול טוב והתנסות לעוברים בשלב מאוחר יותר את הבחינה הפסיכומטרית.
3.      תנאי הקבלה ברב המוסדות האקדמאים (לא בכולם) דורשים רמה של לפחות 4 יחידות במתמטיקה ואנגלית.

חיילים משוחררים אחרי צבא העוברים אבחון פסיכודידקטי לצורך קבלת התאמות בבחינות הבגרות, יגישו את דו"ח האבחון לבית הספר בו הם למדו, אם הם תלמידים אינטרניים, ולמשרד החינוך בהרשמה לבחינות הבגרות, אם הם נבחנים אקסטרניים.

העוברים אבחון פסיכודידקטי לצורך קבלת התאמות לבחינה הפסיכומטרית, יגישו את דו"ח האבחון למרכז לאבחון והערכה בירושלים בצרוף מסמכים המתעדים את קשייהם בלמודים מהעבר. חשוב לצרף דו"חות אבחון קודמים, מסמכים המעידים על טפולים פרא רפואיים (ריפוי בעיסוק, ריפוי בדבור), אישורים רפואיים המעידים על אבחנה של קשיי קשב ורכוז, אישורים ממורים בבית ספר או מורים פרטיים – אם קבלו הוראה מתקנת או סיוע לימודי אחר. כמו כן חשוב לבחור תעודה אחת או שתיים משנות בית ספר, המעידים על הקשיים הרלבנטיים בלמודים; ציונים נמוכים או הערות המלמדות על הקושי.


ניתן לקבל פרטים ומידע במכוננו לגבי אבחון פסיכודידקטי, אבחון לפסיכומטרי או אבחון לבחינות הבגרות לצורך קבלת הקלות בבחינות.

קרא עוד:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה