27.10.20

הארכת זמן במבחן MCAT


סטודנטים פונים למכון עטרה לעבור אבחון פסיכודידקטי על מנת לבדוק התאמות במבחן .MCAT מדובר במבחן אמריקאי לרוצים להתקבל ללימודי רפואה בארה"ב. 

אוכלוסיית הסטודנטים הניגשים לבחינת MCAT כוללת סטודנטים עם יכולות טובות ומוטיבציה גבוהה, לחלקם כבר יש תואר ראשון באחד ממקצועות המדע, לרב מאוניברסיטה מוכרת בארה"ב. לפונים לאבחון פסיכודידקטי לקבל הקלות למבחן MCAT יש בדרך כלל אבחונים קודמים מהעבר: אבחון פסיכודידקטי, אבחון דידקטי ו/או אבחון פסיכולוגי. חלקם אובחנו בעבר כסובלים מהפרעת קשב ורכוז (ADD, ADHD), וטופלו תרופתית.

 

מדובר במבחן הנערך בשפה האנגלית ובנוי בצורת ברירת מסיחים. המבחן מעריך ידע בתחומים מגוונים של המדע (פיזיקה, כימיה, ביולוגיה) וידע כללי בתחומים אחרים, שאינם מדעיים. המבחן דורש קריאה מהירה ויכולת טובה להבין את הנקרא.

 

ההתאמות בבחינת MCAT ניתנות על רקע ליקויי למידה, קשיי קשב ורכוז ו/או מגבלה רפואית / פסיכיאטרית. אבחון פסיכודידקטי נדרש כאשר מדובר בליקויי למידה בקריאה, כתיבה או חשבון.


בתהליך אבחון פסיכודידקטי נלקחת היסטוריית חיים רלבנטית, תוך התייחסות למימצאי אבחונים קודמים, תעודות מלמודים בבית ספר ו/או מוסדות להשכלה גבוהה. תוצאות מבחני קבלה כמו: TOFEL, SAT או מבחני MCAT קודמים חשובים לניתוח תחומי החוזק והחולשה כמו גם להשוואה בין תוצאות שנעשו ללא קבלת התאמה של הארכת זמן במבחנים, לעומת ציונים שהתקבלו כאשר ניתנה התאמה של הארכת זמן במבחנים. במפגש אבחון פסיכודידקטי מועברת בטריית מבחנים רלבנטית הכוללת בין השאר בדיקת אינטליגנציה, תפקודים שאחראים ללמידה כמו: זכרון, מוטוריקה, קשב ורכוז ועוד, ומיומנויות יסוד בקריאה, כתיבה, חשבון ואנגלית. התייחסות מיוחדת ניתנת לתאור איכות עבודה עם ובלי מגבלת זמן.


הסובלים מהפרעת קשב ורכוז, מתבקשים להציג תיעוד של אבחון ההפרעה לפני גיל 12 שנים. בנוסף, מתבקשת אבחנה עדכנית משלוש שנים אחרונות של רופא מומחה לקשב ורכוז, שיבצע אבחנה של מאפייני ההפרעה, ואבחנה מבדלת לשלילת קשיים אחרים (כמו: דכאון, חרדה).


ההתאמה המבוקשת במבחן MCAT היא הארכת זמן עד 50%, המאפשרת להספיק לענות על יותר שאלות. ישנן גם התאמות כמו: היבחנות בחדר נפרד וחלוקת המבחן ליומיים.


למעשה, מדובר בדרישות תואמות ברובן לאלו המפורסמים על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ולתהליך דומה לפונים לאבחון פסיכודידקטי לקבלת התאמות בבחינה הפסיכומטרית.


דו"ח אבחון פסיכודידקטי לבקשת התאמות למבחן MCAT יתורגם לאנגלית על מנת להציגו רשמית בפני הועדה המאשרת את ההתאמות בבחינת MCAT.


קליינטים ממליצים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה