18.3.20

אבחון לפסיכומטרי – מתי לא כדאי לערוך אבחון
הניגשים לבחינה הפסיכומטרית בקיץ 2020, ומבקשים התאמות / הקלות לפסיכומטרי, מתבקשים להגיש דו"ח אבחון לפסיכומטרי עד 13.5.20.

אל תחכו ל'רגע האחרון'! חשוב ורצוי להגיש דו"ח אבחון לפסיכומטרי ותיק המסמכים כמה שיותר מוקדם.
דו"ח אבחון לפסיכומטרי הינו מסמך קביל הקובע קיום לקויות למידה המזכות בהתאמות בבחינה הפסיכומטרית. יש לצרף לדו"ח אבחון לפסיכומטרי מסמכים מהעבר המתעדים את הקשיים הללו כמו: תעודת בית ספר, דיווח מורים וכדומה.

להלן מובאים מצבים, בהם לא כדאי לפנות לאבחון לפסיכומטרי היות והסיכוי לקבל התאמות /  הקלות בגין נתונים אלו יורד. הנושאים מובאים בכלליות וכמובן שיש לבדוק כל מקרה לגופו. נשמח לעמוד לשירותכם ליעוץ והכוונה:

   1.      כאשר מדובר בקשיים רגשיים כמו: דימוי עצמי נמוך, לחץ בבחינות וכד' – יורד הסיכוי לקבל ההקלות / התאמות בבחינה הפסיכומטרית על סמך אבחון לפסיכומטרי, היות והן ניתנות על רקע ליקויי למידה ו / או קשיי קשב ורכוז.

   2.      כאשר ציוני הבגרות גבוהים מאד, כמו ממוצע מעל ל – 100 – יורד הסיכוי לקבל אשור להקלות / התאמות בבחינה הפסיכומטרית על סמך אבחון לפסיכומטרי. במקרה כזה ניתן ללמוד כי התלמיד הצליח להתגבר על קשיים בלמידה, אם היו כאלה, ולהשיג ציונים טובים מאד.

   3.      כאשר אין לכם תיעוד לקשיים מהעבר יורד הסיכוי לקבל התאמות / הקלות בבחינה הפסיכומטרית על סמך אבחון לפסיכומטרי. הכוונה לדו"חות אבחונים קודמים לתעודות בי"ס ולעדויות של מורים שלימדו אתכם בבית ספר או באופן פרטי. חשוב לעשות מאמצים לשחזר ולמצוא את המסמכים האבודים, כי הם מהווים עדויות לקשיים שלכם מגיל צעיר.
  
   4.      כאשר יש לכם קשיים בלמידה, אך הם ברמת חומרה נמוכה – ירד הסיכוי לקבל התאמות / הקלות בבחינה הפסיכומטרית ע"ס דו"ח אבחון לפסיכומטרי. למשל, אם אובחנת בעבר עם קשיי קשב ורכוז, והומלץ לך על טפול תרופתי, אבל הצלחת להתגבר ולסיים תיכון ללא יישום המלצה ובציונים גבוהים, יתכן שמדובר כאן בבעיה בדרגת חומרה קלה.
    
   5.      כאשר לא נעזרתם באנשי מקצוע בתהליך הלמידה כמו: מורה להוראה מתקנת, מורה פרטי, מטפל בקשב ורכוז, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת וכד' – ירד הסיכוי שלכם לקבל הקלות / התאמות בבחינה הפסיכומטרית על סמך דו"ח אבחון לפסיכומטרי.


    בהצלחה!!!
  
    קרא עוד:
    

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה