11.3.18

מעשי חסד מעצימיםבעיתון ישראל היום – שישישבת, 9.3.18 מביאה בת - חן אפשטיין אליאס כתבה נוספת המדברת על מעשה חסד של אנשים; מדובר על הורים לשני ילדים ביולוגיים, שאמצו את אביגיל, ילדה עם תסמנת דאון.

מתוכן הכתבה ניתן ללמוד איך המעשה הטוב של אימוץ ילדה ועוד עם צרכים מיוחדים, הביא לצמיחת כל המשפחה;

האב שהוא מטפל בסוסים, סיפר איך למד מאביגיל שיטת תקשורת חיובית ללא הפעלת כוח פיזי עם בעלי חיים (הכלב מבין שכדאי לו לשנות התנהגותו, כי הוא רוצה שיהיה לו טוב ונעים, שיזכה לליטוף ומלה טובה).


האם, שהיא קואוצ'רית במקצועה, מספרת איך למדה מאביגיל להגיב במתינות ולא באימפולסיביות המאפיינת אותה.


ההורים גדי ושירה הקימו את 'מרכז שבילים' המכשיר כלבים ומסייע לאנשים עם מוגבלויות בטפול בבעלי חיים, ברכיבה טיפולית ובטפול רגשי.

בנוסף, הקימה האם עמותה "יש לי מותק של תסמותק" המסייעת להורים לילדי תסמונת דאון במידע, במציאת מסגרת טפולים, בקדום תנאים במסגרת הלמודים שלהם ועוד.

כידוע ניתן להיעזר באבחונים כמו: אבחון פסיכודידקטי, אבחון לקוי למידה, אבחון פסיכולוגי על מנת לסייע למצוא מסגרת למודים מתאימה ולבנות תוכנית התערבות חינוכית העונה לצרכי הילד/ה.

בעבר הסתירו ילדים עם תסמונת דאון. היום לא מתביישים בהם. שמים אותם בפרונט; הם מצטלמים לצילומי דוגמנות, רואים אותם בכל מקום ומשתפים אותם בפרוייקטים שונים. אני נכחתי במופע של מוסא ברלין, בו השתתפו ילדיו המאומצים עם תסמונת דאון, לצד ילדיו הביולוגיים, ושולבו על הבמה בשירים ורקודים.

העמותה מסייעת ומעודדת חשיפת ילדים אלו במדיה, מה שתורם להבנה של הצבור, לקבלתם ולשיתופם באוכלוסיה הרגילה.

ילדים עם תסמונת דאון, כמו שנאמר בכתבה, אינם רק חייכנים, מחבקים ומקסימים. כמו כל ילד הם מהווים אתגר ויש להתמודד עם קשיי גידולו כמו הנאה מיתרונותיו. 

אבחון פסיכודידקטי, אבחון פסיכולוגי או אבחון לקויות למידה, כמו גם טפול רגשי, טפול פסיכולוגי – יכולים להיות חלק מהכלים לקדום הילד במערכת החינוכית והביתית, תוך מתן המלצות להתמודדות והדרכה להורים.

קרא עוד:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה