27.3.17

איך לגייס את כוח הרצון ולהתמיד?


לו היתה חברת סטארטאפ מייצרת 'אבקת קסמים' או מפיצה מדבקות מיוחדות, שיכולות להחדיר  לנו מוטיבציה וכוח רצון, היא היתה יכולה לגרוף הון רב מצרכנים רבים הכמהים להשיג מטרות שונות כמו: להצליח בבחינות הבגרות, לקבל ציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית, להצליח בתפקיד בעבודה ועוד. 
מכיוון שלא ניתן להשיג עדין מצרך כה חשוב זה על מדפי הסופרמרקט, בקניונים או באתרי הקניות, אנו צריכים ללמוד את השלבים בהשגתו ויישומו.

התלמיד אורי זילכה מבי"ס תל"י ברעננה העלה רעיון יצירתי להשגת כוח רצון והתמדה, בעזרת מכונה שהמציא במסגרת פרויקט טכנולוגי במדעים. הוא יצר תיבה מעץ, הנסגרת על ידי מנעול אלקטרומגנטי וטיימר שמכוון לזמן מסויים. ניתן לסגור בתיבה כל פיתוי שהוא (ממתק, שלט טלויזיה, נייד, אייפד וכד'), ולכוון בטיימר את פתיחת התיבה לזמן מסויים הרצוי לנו. 
עד אז ניתן לפנות את הזמן לאורח חיים בריא: הכנת שעורים, שיחה עם חברים ועם בני המשפחה, פעילויות ספורט וכדומה. 
במהלך הפרויקט אורי למד שכוח הרצון הוא כמו שריר, ככל שעובדים עליו ניתן לפתח אותו ולשלוט בו יותר (כתבתה של בדנר זרביב תתאפקו קצת, ידיעות השרון 24/3/17).

מה עלינו לעשות כדי לגייס את כוח הרצון?

קבע/י מהי המטרה שלך.

·       כעת פרט/י את תתי השלבים או הצעדים הנדרשים בהשגת המטרה.

·        בהמשך עלינו לתכנן תוכנית הבנויה מצעדים קטנים להשגת כל תת מטרה הכוללת זמן, מקום, תכני העשיה וכד'. כלל חשוב הוא למלא כל משימה בהדרגה (למשל, אם עלינו להקדיש יותר זמן ללמודים, נגביר זמן למודים בהדרגה; כל פעם 10 דקות יותר, כי לא נוכל להגיע לטווח רחב כ"כ בבת אחת).

·        בדוק/י עד כמה עמדת בתוכנית. תגמל/י עצמך על הצלחה, וחשוב/י מהן הסיבות במקרים של כישלון, ומה צריך לשנות כדי להצליח.

·        התייעץ/י עם מומחים או חברים לגבי שיפור ההתנהלות והדרך שבחרת. אפשר גם לפנות לאבחון פסיכודידקטי או אבחון פסיכולוגי או לטפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג חינוכי מומחה או פסיכולוג ילדים על מנת להיעזר בבניית תוכנית עבודה.

השגת כוח הרצון יהווה הגשמת מישאלותנו ויפתור בעיות רבות שבאות לפתחנו. 

קרא עוד:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה